C# OBJECT KULLANıMı A GIZLI SILAH

C# Object Kullanımı A Gizli Silah

C# Object Kullanımı A Gizli Silah

Blog ArticleHamiş: Parametre isimlerinin bir önemi yoktur yalnızca done türlerinin eşleşmesi ehliyetli olacaktır.

Object sınıfı, rastgele bir nesnenin temel özelliklerini ve davranışlarını tanımlamak için kullanılır. Bu sayede, herhangi bir derslik oluşturulduğunda, Object derslikının yürekindeki bel kemiği özelliklere ve davranışlara otomatik olarak muvasala esenlanır.

Bir dahaki sefere tefsir yaptığımda kullanılmak üzere aşamaı, elektronik posta adresimi ve web kent adresimi bu tarayıcıya kaydet.

Bu nedenlerle, C# geliştiricileri tableLayoutPanel'i kullanarak kullanıcı dostu, esnek ve performanslı kullanıcı arabirimleri oluşturabilir ve icraatının kullanıcı deneyimini iyileştirebilirler.

Şimdi projemizi çtuzakıştıralım ve Circle button nesnesine tıklanıldığında Listbox nesnesine eklenen verileri görelim.

Temsilcilerin öteki bir kullanım nedeni ise muamele sonuçlarının şart altına (log) alınmasıdır.

C# dilinde Object derslikı, farklı data gestaltlarının oluşturulmasında ve yönetilmesinde kullanılır. Örneğin, ArrayList kadar canlı dizi kuruluşlarında Object klası çoğunlukla kullanılır.

Not: Object bir nesne içerisinde gizlenen bir bedel Boxing işlemlemine yayımcı tutulur, zımnında o kıymeti done tipi ile birlikte (örneğin int dâhilin cem C# Object Kullanımı kadar) bir işleme bağımlı tutabilmek bâtınin Unboxing kârlemi uyglanmalıdır.

Dolayısıyla Encapsülation’i daha hafif kılmaktadır. Antrparantez property’lerde field olarak kullanılabilir. Property’lerin tanımı kötüdaki imza kadar mimarilır.

Interface kısmıan geldiğimizde, buradaki 3 metot MyShapeWorks Interface zarfında tanımlanan ve MyShape klasında uygulanan arayüzden hasılat.

Hakeza bir müracaat marifetiyle bir nesneye erişmeye çaldatmaışma eskiden muvaffakiyetsiz olduğundan, nesneye mebdevurmayan nesne kafavuruları oluşturmanızı önermeyiz.

Interface içine metot tanılamamlaması yaparız lakin meselelemleri yazmayız. Yapılmasını istediğimiz işçiliklemleri, Interface ‘i uyguladığımız derslik içerisine yazıcıız.

Henüz sonrasında bu fonksiyonları kullanarak kıraat ve değirmi yapabiliriz. Esas yetişek içerisinde bu fonksiyonlar dundaki şekilde kullanılabilir.

C Sharp Eğitim bilimi Seti eğitimi sayfasına yuvarlanmak bâtınin tıklayınız. Derslerime özel olarak hazırladığım Github Projeme bu angajmandan ulaşabilirsiniz… Bu ibret midein hazırlanan projenin kodlarına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Report this page